Kouzelná školka > Představení > Michal maluje

Michal maluje

Michal malujePrvní Michalova velká galašou! První představení s velkou scénou a vývojem představení se mění nejen obraz scény ale i sám Michal!

Když to nemůžeš říct a ani napsat, tak to namaluj! Malování je nejmenším dětem nejbližší způsob komunikace k vyjádření svých citů, nálad, radostí i smutku. Získávají možnost si ověřit v praxi svoji zručnost, dovednost a fantazii. Kresby jsou jejich prvními dárky svým nejbližším.

Během celého představení Michal vede dialog s diváky v sále, je s nimi v úzkém kontaktu, reaguje na jejich připomínky, rady, ale i nástrahy. Vše v nadsázce grotesky. Jeho kresby na velkých plochách dekorace jsou jednoduché, srozumitelné, ale především akční. Doposud takhle nikdo ve světě nemaloval.

Představení je vyvrcholením jevištní práce se samolepicí barevnou páskou, která prošla vývojem od vyrábění jednoduchých plastických tvarů, přes reálné předměty, kostýmy, aby nakonec bylo možné s ní malovat kresby v nadživotní velikosti.

Tempo představení je strhující. Jediné představení, kde si Michal na pomoc bere rádce, ale tentokráte né z diváckého publika. Jeho kresby na jevišti ožívají a tak mimo Kocourka, holčičky a kluka se na jevišti objeví i skřítek František a právě jeho rada Michalovi hodně pomůže!

Tato šou by měla být gala představením Michala Nesvadby tak, jak ho děti neznají, i když se neubrání klasických narážek a pohybových kreací, které tvoří základ jeho televizní tvorby pro děti.

Toto představení podtrhuje a obohacuje velice kvalitní, milá, velmi zajímavá hudba skladatele Zdeňka Zdeňka.